Yaza Giriş 101

-----------bilgilenelim-----------
  Hepinizin bildiği gibi yılın en beklenen, en sevilen mevsimidir yaz a.k.a. çok-acil-kilo-vermem-lazım-o-elbiseye-sığmam-lazım. Yazlık maceraları, deniz kenarı, tuz, ter, vıcık, tatil, miskinlik, seyahat, sıcak hep anahtar kelimelerimiz.

Yaz Nedir, Ne Değildir?
Vallahi nnnnnalet bi' şeydir. Herkes miskin miskin yatar, turistlere yavşar, verandada pişti, terasta okey oynar, bahçede mangal yapar, yüzer, ortamlara akışta belirgin bi artış olur, bir kısım büte girer, bir kısım ayran gönüllülük eder. Anafikir bütün kış çalışan, ot gibi yaşayan o sıkıcı insan sen değilmişsin gibi davranmaktır.
Güzeldir yaz, bütün sorumlulukları sallayıp saçma eylemlerde bulunmak, sonbaharda da 'Sarhoştum hatırlamıyorum.'a nazire yaparak 'Yaz tatiliydi işte abi yeaa.' demektir.

Ne Zaman Gelir, Nereden Gelir?
Kışın hemen arkasından yaz gelir, çünkü herkes bilir ki aslında bahar diye bir mevsim yoktur; yaratıcılıkta çıkmaza girmiş orta yaşlı şairler tarafından kendilerini tatmin etmek için uydurulmuş çakma bir mevsimdir bahar. Aslolan yazdır.
Yazı getiren birkaç önemli öge vardır, bu konunun turnusol kağıdı ise pek tabii evinizin sevimli blogger'ı Geveze'dir. Şöyle ki, yazın üç belirtisi vardır:
    1. Geveze'yi kana susamış bir sineğin ısırması. -ki iki gece önce gerçekleşti. sağ yanağımda iki savaş yarası taşıyorum, çok havalı ve kaşınıyor.-
    2. Geveze'nin saçma sapan aşık olması. -ki sanatçımın özel hayatı hakkında mülakat vermiyoruz tamam mıa-
    3. Kuzey Yarımküre'nin tenis turnuvalarının başlaması. -ki Monte Carlo'da finale giden son düzlükteyiz, VAMOS RAFAAAA. öhm, turnuva diyorduk diy mi.-
-----------bilgilenelim-----------


Uzun lafın kısası, BAYAA BAYAA YAZ GELDİ OLUUUUUUM!!!BİR!!1!!
Bu da demek oluyor ki The Ultimate Hipster Catcher Trap Project artık bitmeli. Vaktim git gide azalıyor zira.

Şimdi sizi tüm zamanların yaz şarkısı Bananarama - Cruel Summer ile başbaşa bırakıp matematik ödevi yapmaya gidiyorum, zalım dünyaağğğ.


7 yorum:

Mia Wallace dedi ki...

benim için deniz yoksa yaz çok kötü bi şeydir

Geveze dedi ki...

ah eveeet deniz *-* yazı eğlenceli yapan öenmli şeylerden biri, öbürü de buzlu yaz içecekleri ^.^

kedi dedi ki...

bana da bahar benden kaçıyormuş gibi gelir hep. ne zaman çıksam dışarı ya sonbahar havası, ya da yaz. Oysa ben ne çok severim baharı.

kedi dedi ki...

bana da bahar benden kaçıyormuş gibi gelir hep. ne zaman çıksam dışarı ya sonbahar havası, ya da yaz. Oysa ben ne çok severim baharı.

Geveze dedi ki...

kedi, üzüldüm :(
biraz kuzeye gitsen, baharı uzun yazı kısa yaşayan yerlere, belki yakalarsın sevgili baharı? :)

Adsız dedi ki...

In my opinion you are mistaken. Write to me in PM.

Geveze dedi ki...

oh, i'd love to write to you and learn why i'm mistaken but there is no way to communicate with you :O
mail me maybe?